Przejdź do głównej zawartości

Nadal zachęcam do korzystania online z porad i konsultacji podczas mojego dyżuru.
Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14:00 do 18:00.
Oczywiście, jak się już przekonaliście, możecie kontaktować się w innych godzinach, jeśli tego potrzebujecie.















Sytuacja, związana z epidemią koronawirusa jest dla nas czymś nowym. Pamiętajmy, że nikt z Was nie jest sam. Lęk, który towarzyszy nam, towarzyszy również w innych sytuacjach życiowych, np. przed sprawdzianem. Ważne jest, abyśmy nauczyli się z tym sobie radzić.
Rodzina to podstawowa komórka wychowująca. To w domu rodzinnym czujemy się najlepiej.                                                         

                                 Zadbajmy o dobry humor

W obecnej sytuacji, humor jest nam bardzo potrzebny. Trafne jest powiedzenie: "Śmiech to zdrowie". Wstając rano musimy zadbać, aby towarzyszył nam w ciągu dnia. Doda nam to otuchy, pomoże rozładować napięcie.







                                     Myślmy pozytywnie

"Musimy pozytywnie myśleć, to pomoże nam przyjąć obecną rzeczywistość". Sytuacja, choć jest trudna, to uczy nas wielu rzeczy: siły, wytrwałości i odpowiedzialności. W pozytywnym myśleniu pomoże nam:
                                      -ograniczenie oglądania wiadomości przed snem;
                                      -unikajmy negatywnych rozmów w domu;
                                      -zadbajmy o dobre samopoczucie;
                                      -ważne jest, co jest tu i teraz;
                                      -słuchajmy muzyki relaksacyjnej.


Rodzicu pamiętaj, to Ty jesteś teraz najlepszym terapeutom dla swojego dziecka.
Rozmawiajmy z naszymi pociechami.





Komentarze

Popularne posty z tego bloga

W domu też możemy być kreatywni

1.Wesołe odpowiedzi : Będziesz potrzebować czystych kartek i czegoś do pisania. Uczestnicy gry piszą u góry swoich kartek pytanie zwykłe lub śmieszne, a następnie zaginają kartkę aby tekst był niewidoczny. Następnie przekazujemy kartkę osobie siedzącej obok. Każda osoba pisze odpowiedź na pytanie. Jedynym zakazem tej gry jest to, że w odpowiedzi nie może znaleźć się wyraz: "ponieważ". Gra się tak długo, aż nie będzie miejsca na karce na odpowiedzi. 2.Pisanie po ciemku : Warunkiem tej zabawy jest oczywiście ciemność. Każdy uczestnik musi mieć kartkę i coś do pisania. Jedna osoba dyktuje reszcie zdanie. Pozostałe osoby piszą je w ciemności. Osoba, która najlepiej i najbardziej czytelnie napisze zdanie wygrywa i teraz ona dyktuje zdanie. Można utrudnić tę grę przez kazanie graczom napisania zdania od tyłu. 3.Zgaduj-Zgadula : Przygotuj duży karton do którego powrzucaj różne przedmioty np. pająka zabawkę, guma do żucia itp. Zaklej ...
                                                                                             Lesław Furmaga                                                                       ...

,,Ja i moje uczucia''

Gramy i emocje swoje nazywamy! Zabawy, które pomogą nam w wzajemnych relacjach z koleżankami i kolegami oraz prawidłowym funkcjonowaniu w środowisku. ,, Ja i moje uczucia" Do tej zabawy możemy zaprosić rodzeństwo, rodziców, dziadków. Przygotowujemy różne postacie, które przedstawiają przeżywane przez nie uczucia, np. radość, smutek, rozczarowanie, zachwyt, gniew. Wcielamy się w przedstawione osoby i mówimy co takiego mogło się stać, że dana osoba na ilustracji właśnie to odczuwa. Można na podstawie pokazanych uczuć odwołać się do doświadczeń rodzica i dziecka, np. '' Jest mi smutno gdy...", '' Jest mi wesoło gdy...". ,,Wyrażam uczucia- mimika'' Rysujemy kilka buziek przedstawiających różne emocje. Wspólnie je nazywamy. Następnie losujemy jedną z ilustracji i przedstawiamy uczucie tak, aby rodzic, brat, siostra odgadli jakie to uczucie. I tak na zmianę. Możemy nawet liczyć punkty. Każdy z nas każdego dnia przeżywa różne ...